به پرتال رسمی استان زنجان خوش آمدید

زنجان به عنوان استانی میهمانواز پذیرای گردشگران و دوستداران خویش است.آری زنجان قــــاب دیدگان هــــر بیننده ای را می نوازد و دهان هر گردشگری را به شگفتی و حیرت وا می دارد. اینک ای دوستدار زیباییها،زنجانیان خونگرم ،با سفره های گشوده ،صفا و صمیمیت و یکرنگی میزبان حضور سبز شما هستند تـــا با آنان نان و نمکی تازه کنید و با دیدن شگفتیهای سرزمین رنگها و ناشناخته های گردشگری لحظاتی را در این استان میهمان دیدگانشان باشید.

اهداف سایت

پرتال استان تلاش دارد ضمن برطرف کردن نیازهای مختلف شما در زمینه های ورزشی ، گردشگری ، خدمات الکترونیک و تجارت،کسب وکار تجربه خوبی را در استفاده از وب سایت در خاطرتان ثبت نماید. شما به کمک پرتال قادر خواهید بود آشنایی قابل ملاحظه ای را در زمینه های فوق الذکر کسب نمایید. از شما دعوت می کنیم برای آشنایی بیشتر با توانمندی های استان و محصولات آن از بخش های مختلف وب سایت بازدید نمایید.

زنجان و شهروندان

زنجان از آن رو پایتخت شور و شعور حسینی نام گرفت که مردمش عشق فرزندان علی(ع) و فاطمه‌الزهرا(س) را در دلشان پروراندند، مانند قطره آبی که در دل صدفی فرو می‌رود و سال‌های مدیدی طول می‌کشد تا به دٌر تبدیل شود، مردم زنجان نیز عشق به امام حسین(ع)، را سال‌ها در دل خود پرورش دادند.،

تجارت،کسب و کار

در حال حاضر زنجان یکی از قطبهای کشاورزی و دامداری غرب کشور به حساب می آید. در بخش صنعت و معدن نیز استان زنجان موقعیت ممتازی دارد به ویژه آنکه به دلیل همجواری و نزدیکی به پایتخت و استانهای همجوار روز به روز با توسعه و گسترش واحدهای صنعتی مواجه میشود.

دولت و مردم

شهر زنجان مرکز استان و در شمال‌غرب ایران و ازبزرگترین شهرهای آذربایجانی‌نشین ایران است. و براساس آمارنامه‌های منتشر شده استانداری زنجان دارای ۳۸۶٬۸۵۱ نفر جمعیت در سال ۱۳۹۰ خورشیدی، بیستمین شهر کشور از لحاظ جمعیت محسوب می‌شود.

گردشگری

استان زنجان در شمال غرب ایران یکی از شهرهای دیدنی ایران است. زنجان با آثار طبیعی همچون غار کتله خور و آثار تاریخی چون گنبد سلطانیه یکی از مناطق دیدنی ایران است. . نام زنگان در زبان محلی به معنای پربار و پرارزش معنا میشود واز اواخر دوره قاجاریه به علت استقرار ایل خمسه نام خمسه نیز بر آن نهاده شد. زبان مردم زنجان ترکی آذربایجانی با لهجه زنجانی است

خدمات الکترونیک

خدمات الکترونیک» مجموعه خدماتی هستند که با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات، درجهت راهبردهای دستیابی به توسعه پایدار و ارتقا سطح کیفیت زندگی بشر در تمام زمینه‌ها، به کارگرفته می‌شوند.

زنجانیان مقیم

با توجه به گستردگی ابعاد پدیده مهاجرت و به منظور حفظ ارتباط و رفع مشکلات و مسائل زنجانیان خارج از استان،از دیر باز ضرورت تأسیس نهادی در استان برای تمرکز پیگیری مسائل مختلف تمامی هم استانی های عزیز احساس می شد. در این راستا معاونت برنامه ریزی استانداری زنجان اقدام به راه اندازی پورتال خانه زنجانیان نموده است .

تماس با ما
  • نشاني : زنجان ميدان قائم، بلوار شهيد چمران
  • تلفنخانه : (024)-33141
  • دورنگار : (024)-33143253
  • پست الکترونیک : Info@ostandari-zn.ir
  • كدپستي : 4513713137
  • جايگاه اينترنتي : www.ostandari-zn.ir

اطلاعات تماس شما

پیام شما

دی ان ان