اخبار پورتال استان زنجان

نمایش جزئیات مطلب

افزایش خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی جهت رفاه حال مودیان و کاهش مراجعه حضوری به ادارات امور مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان: افزایش خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی جهت رفاه حال مودیان و کاهش مراجعه حضوری به ادارات امور مالیاتی

 

افزایش خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی جهت رفاه حال مودیان و کاهش مراجعه حضوری به  ادارات امور مالیاتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان زنجان میرحیدر رضوی، مدیرکل، با اشاره به شرایط کنونی جامعه ناشی از شیوع کرونا ویروس و لزوم همکاری کلیه ارگانهای دولتی و غیر دولتی جهت کاهش حضور مردم در سطح جامعه عنوان داشت: مودیان گرامی جهت دسترسی به کلیه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور می توانند به سایت سازمان به آدرس www.tax.gov.ir مراجعه نمایند.
رضوی با اشاره به ابلاغ الکترونیکی که جدیدترین خدمت الکترونیکی ارائه شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور می باشد و در جهت کاهش  مراجعه حضوری مودیان نقش به سزایی داشته اظهار داشت: کلیه مودیان محترم مالیاتی پس از فعال کردن امکان ابلاغ الکترونیکی، می توانند کلیه اوراق مالیاتی مربوطه را بدون حضور فیزیکی در ادارات مالیاتی، به صورت الکترونیکی از این سامانه اخذ نمایند. بعد از بارگذاری برگه های مالیاتی در کارتابل مودی از طرف حوزه مالیاتی، جهت اطلاع، پیامک اطلاع رسانی به شماره همراه مودی ارسال می شود. از جمله مزایای این طرح می توان به دسترسی مودی به تمام اوراق مالیاتی پس از ثبت درخواست، مشاهده اطلاعات بلافاصله بعد از صدور برگه مالیاتی و صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره نمود.
در ادامه این مقام مسئول با بیان برخی از سامانه های خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور از جمله سامانه رسیدگی به اعتراضات و شکایات مودیان مالیاتی، سامانه دریافت و پردازش اطلاعات صورت معاملات فصلی موضوع ماده 169 ق.م.م، سامانه های دریافت و پردازش اظهارنامه های مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی، حقوقی و اجاره املاک و صدور گواهی های مربوطه، سامانه دریافت مالیات بر در آمد حقوق، افزود: سامانه صدور قبض مالیات و پرداخت الکترونیک یکی دیگر از خدمات الکترونیکی سازمان می باشد که در کاهش مراجعه حضوری مودیان نقش  قابل توجهی را ایفا می کند. این سیستم جهت صدور  و پرداخت قبوض مالیاتی بصورت آنلاین طراحی شده و مودیان محترم می توانند به  صورت کاملا الکترونیکی قبوض مالیاتی خود را صادر و پرداخت نمایند.
رضوی با اشاره به سامانه نقل و انتقال املاک بیان داشت: این سامانه جهت صدور  گواهی نقل و انتقال املاک (گواهی 187ق. م.م) راه اندازی شده است و فاز نخست این سامانه مختص مودیان اشخاص حقیقی با مالکیت انفرادی می باشدکه به دفاتر اسناد رسمی واگذار شده که تاثیر چشم گیری در کاهش حضور مودیان محترم مالیاتی در ادارات کل داشته است. شایان ذکر است که فاز دوم مربوط به املاک با مالکیت اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی شراکتی بوده، که در دست اقدام می باشد.
در خاتمه رضوی ضمن اشاره به نرم افزار مالیات من (ویژه گوشی های هوشمند اندروید) عنوان داشت: امکان ورود و احراز هویت در این نرم افزار با اطلاعات کاربری ایجاد شده در سامانه ثبت نام الکترونیک صورت می گیرد و از جمله قابلیت های این نرم افزار، نمایش کلیه پرونده های ثبت نامی مودی به همراه اطلاعات آنها از جمله اطلاعات عمومی پرونده، وضعیت ثبت نام پرونده ، اطلاعات پرونده مالیاتی متصل به ثبت نام، اعضاء و شرکاء ثبتی و پرداخت ها و قبوض الکترونیک پرداختی (وصول شده و نشده)، نمایش لیست اظهارنامه های ارسالی و آگاهی از آخرین اخبار و قوانین مالیاتی می باشد.

 

 

 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان