اخبار پورتال استان زنجان

نمایش جزئیات مطلب

برگزاری اولین مراسم عزاداری هیات عزاداری کارگزاران حج و زیارت استان زنجان

در ششمین روز از ماه محرم، هیات عزاداری کارگزاران حج و زیارت استان زنجان با حضور حجت الاسلام و المسلمین آقاجانلو و مادحین گرامی آقایان حیدری،آقاجانلو و جمعی از کارگزاران با رعایت پروتکل های بهداشتی اولین مراسم عزاداری حسینی خود را برگزار نمودند.

برگزاری اولین مراسم عزاداری هیات عزاداری کارگزاران حج و زیارت استان زنجان

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت استان؛ اولین مراسم هیأت عزاداران حسینی (ع) کارگزاران استان زنجان در سوگواری سیدالشهداء حضرت امام حسین (ع) همزمان و هم گام با مردم اردتمند و محب اهل بیت زنجان اقامه عزا نمودند.

این مراسم مطابق دستورالعمل های بهداشتی و اخذ مجوز از مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی در محیط روباز مدرسه مهدیه واقع در بلوار بیت الرقیه زنجان برگزار شد.

مدیر حج و زیارت استان اعلام کرد؛ از ابتدای ماه محرم برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم جهت برگزاری این مراسم توسط کارگزاران و جامعه زیارتی استان انجام و مجوزهای لازم اخذ گردید و همچنین اقدامات لازم با شرکت و همکاری کارگزاران علاقمند ، مدیران کاروانها و هیئت بیت الرقیه زنجان جهت آماده سازی و نصب بنر صورت پذیرفت.

این مراسم که بخاطر رعایت اصول بهداشتی به مدت یک ساعت برگزار گردید، حجت الاسلام والمسلمین آقای آقاجانلو با بیانات خود در خصوص فلسفه قیام امام حسین (ع) و همچنین ذکر جایگاه عزاداری برای ایشان به نقل از اولیا و اوصیای الهی پرداخته و در خصوص نکات قابل فهم از پیام عاشورا اشاراتی نمودند.

پایان مراسم مزین به مداحی و ذکر مصیبت مادحین گرانقدر و شهیر استان زنجان آقایان حاج مرتضی حیدری و حاج اصغر آقاجانی گردید و اقامه عزا و سینه زنی به رسم احترام به شعائر حسینی در مراسم صورت گرفت.

ابراهیم احدی بیان داشت که با هماهنگی و مشورت کارگزاران و پیشکسوتان حج زمینه های لازم برای تاسیس یک هیئت بزرگ از جامعه کارگزاران حج و زیارت استان برای ایام پساکرونایی چیده شده است تا کارگزاران حج و زیارت زنجان ضمن فعالیت های فرهنگی و مذهبی زیر پرچم حضرت سیدالشهدا همه ساله به عرض ارادت و احیای شعائر حسینی بپردازند.

بخش هایی از مراسم را میتوانید اینجا ببینید.

زمان:
بازدید: 47
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان