اخبار پورتال استان زنجان
X

نمایش جزئیات مطلب

جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: سهمیه سوخت وانت‌بارها بر اساس عملکرد و پیمایش این خودروها تخصیص می‌یابد

جزئیات تغییر سهمیه سوخت وانت‌بارها

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود رضائی، مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در برنامه پیگیری شبکه خبر در خصوص سهمیه بنزین  وانت‌بارها تصریح کرد: با تکمیل ثبت‌نام‌ها و متناسب با عملکرد وانت‌ها تا دو برابر سهمیه اولیه بنزین تخصیص داده می‌شود.

او در خصوص پیامک‌های ارسال شده در رابطه با کاهش سهمیه سوخت وانت‌بارها گفت: قسمتی از این پیامک‌ها صحت دارد چراکه سهمیه‌های سوخت متناسب با عملکرد و پیمایش وانت‌بارها پرداخت می‌شود.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره تعریف وانت‌بار پرمصرف توضیح داد: تعریف دقیق وانت‌بار پر مصرف و کم مصرف را همکاران ناجا انجام می‌دهند و نمونه شاخص وانت‌های پرمصرف نیسان‌های آبی رنگ هستند که تا چهار تن بار را حمل می‌کنند و پیکان وانت یا پراید وانت هم نماد کم مصرف هستند.

رضائی با بیان اینکه بیش از یک سال از سهمیه بندی وانت‌بارها گذشته است، افزود: سامانه شناسایی عملکرد در دستگاه‌های مختلف طراحی شده و با توجه به آنکه پیش از این هنوز سامانه کامل نشده بود یک مقدار ثابت سهمیه سوخت به این ناوگان تخصیص می‌دادیم.

او بیان کرد: هم اکنون با توجه به تکمیل ثبت‌نام تا دو برابر سهمیه سوخت در برخی از موارد به این ناوگان تخصیص دادیم به طوری که سهمیه بنزین برای گروه‌های کم مصرف ۱۲۰ لیتر حداقل و ۴۰۰ لیتر حداکثر و برای ناوگان پر مصرف هم ۲۰۰ لیتر حداقل و حداکثر ۶۰۰ لیتر است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکید کرد: در کشور مجموعا دو میلیون و  ۴۰۰ هزار وانت‌بار فعال داریم که نیمی از آنها دوگانه‌سوز هستند و هیچ تغییری در سهمیه سوخت آنها ایجاد نشده و سی‌ان‌جی هم در سهمیه سوخت آنها قرار دارد. یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو تک سوز هم شناسایی شده‌اند.

او با بیان اینکه سهمیه تخصیص‌یافته به‌صورت لیتراژی جهت تمامی وانت‌بار‌ها اعم از وانت‌بار‌هایی که خدمات عمومی ارائه می‌نمایند و یا به صورت شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌صورت یکسان در ابتدای هر ماه به کارت هوشمند سوخت واریز می‌شود، افزود: وانت‌بار‌هایی که در بخش عمومی فعالیت دارند، سهمیه متناسب با عملکردشان را در قالب سهمیه اعتباری توسط کارت بانکی دریافت خواهند کرد.

رضائی توضیح داد: با عنایت به رویکرد کارگروه مدیریت مصرف سوخت جهت توزیع عادلانه سوخت یارانه‌ای در حوزه خدمات عمومی علی‌الخصوص وانت‌بار‌ها و همچنین به منظور حمایت از کسب‌وکار‌های ارائه‌کننده خدمات عمومی، از ابتدای اسفندماه امسال، سهمیه لیتراژی تمامی ناوگان وانت‌بار تک‌ سوز کم‌مصرف از ۱۵۰ به ۱۲۰ لیتر و پرمصرف از ۲۵۰ به ۲۰۰ لیتر تغییر یافته است و معادل ریالی این تغییرات تا سقف پرداختی فعلی جهت ناوگان ساماندهی شده در قالب سهمیه اعتباری (در کارت‌بانکی مالک یا نماینده قانونی وی) جبران خواهد شد.

او تاکید کرد: هیچ‌گونه کاهشی در سهمیه سوخت وانت‌بار‌هایی که خدمات عمومی ارائه می‌دهند، اعمال نخواهد شد.

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان