اخبار پورتال استان زنجان

نمایش جزئیات مطلب

دیدار مدیر حج و زیارت استان با امام جمعه زنجان در هفته حج

امام جمعه استان زنجان در دیدار با ابواب جمعی حج و زیارت؛ حج تمتع سنگر اول ماست.

دیدار مدیر حج و زیارت استان با امام جمعه زنجان در هفته حج

در این دیدار امام جمعه زنجان با تبریک حج به دست اندر کاران حج و زیارت استان تاکید کرد که وجود حج، عمره و عتبات سرشار از رحمت و نعمت برای مردم می باشد.

وی اعلام داشت که موسم حج، برای شیعه یک هویت است. همچنین اربعین و برنامه حضور زائرن در اعتاب مقدسه عراق که بالغ بر 22 میلیون شیعه در گرد حرم حضرت اباعبدالله(ع) حمع می شوند آنهم در جغرافیایی عراق، کشوری که 8 سال با آن جنگیده ایم، و اکنون نیز دارای زیرساخت های ضعیفی است، جز به لطف قاعده حب الحسین(ع) یحمعنا نیست و این شکل پذیرای برخی از مردم فقیر عراق از زائرین ایرانی با هیچ الفبایی در جهان قابل سنجش نیست.

حضرت آیت الله خاتمی افزود مناسبت های فرهنگی و مذهبی و مخصوصاً برگزاری حج و عتبات چندان برای خوی استعماری کشورهای غرب و ازجمله آمریکا قابل تحمل نیست.

وی تاکید کردند که در حال حاضر حج تمتع سنگر اول ما است، و برخی از افراد سطجی نگر معمولاً در اظهاراتشان عنوان می کنند که حج نوعی دادن پول به کشور عربستان است که کاملاً در اشتباه هستند.

ایشان در پایان بیاناتشان از زحمات مجموعه حج و زیارت که با تعداد اندک فرآیند کار حج را پیش می برند و همچنین مجموعه کارگزاران تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه مدیریت حج و زیارت گزارشی را از نحوه ثبت نامها و وضعیت کاروانها برای امام جمعه زنجان بیان نمودند.

مدیریت حج و زیارت با بیان اینکه سياست اصلي سازمان حج و زيارت ، حركت در مسير اقامه حج ابراهيمي بر اساس رهنمودهاي امام عزيز و انديشه هاي ولي امر مسلمين است. همگامي با بعثه مقام معظم رهبري در جهت تقويت وحدت و اخوت اسلامي، رعايت حقوق زائران عزيز، حفظ عزت و كرامت حجاج و معتمرين ، تلاش جدي براي كاهش هزينه ها، افزايش رفاه و تقويت ابعاد فرهنگي همواره مدنظر خواهد بود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان