اخبار پورتال استان زنجان
X

نمایش جزئیات مطلب

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر ، ضامن فقرزدایی و تامین معیشت پایدار

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر ، ضامن فقرزدایی و تامین معیشت پایدار

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر ، ضامن فقرزدایی و تامین معیشت پایدار

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان آقای علی عباسی مدیر صندوق ، تامین معیشت پایدار در مناطق روستایی همواره یکی از دغدغه های مهم سیاست گذاران و برنامه ریزان اجتماعی است، موضوعی که اکنون با فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در تحت پوشش قرار دادن افراد فاقد بیمه و فراهم کردن پشتوانه هر چند حداقلی برای جامعه هدف، بخشی از دغدغه ها را در فقر زدایی از جامعه روستایی رفع کرده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان افزود: فعالیت این صندوق بر اساس تکالیف قانونی مبتنی بر اصل ۲۹ قانون اساسی و نیز قانون ساختار نظام رفاه و تامین اجتماعی از سال ۱۳۸۴ در کشور آغاز شده است.

علی عباسی افزود: وظیفه و رسالت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تحت پوشش قراردادن افرادی از جامعه روستایی است که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند.

وی اظهار داشت: در این بیمه دولت به عنوان کارفرما، سهم ۱۰ درصدی حق بیمه مشمولان را تقبل کرده است و فقط پرداخت پنج درصد حق بیمه بر عهده بیمه گذار است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: هم اکنون عضویت جامعه هدف در این صندوق در هشت سطح درآمدی اشامل ۲۷۰ هزار تومان تا ۶۶۰ هزار تومان حق بیمه انجام می شود و متقاضیان به تناسب انتخاب هر سطح درآمدی، از مزایای بازنشستگی برخورددار می شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: از ابتدای شروع فعالیت این صندوق تا پایان سال ۹۷ در استان، تا کنون ۴۴ هزار و ۸۱۱ خانوار از روستاییان و کشاورزان در آن عضو شده اند و از این تعداد سه هزار و ۷۱ خانوار هم اکنون از مستمری بازنشستگی، کارفتادگی و یا مستمری بازماندگان برخوردار هستند.

عباسی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مستمری به بیمه شدگان صندوق در استان زنجان پرداخت شد.

وی افزود: همچنین سال گذشته حدود ۱۴ میلیارد تومان حق بیمه از بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان دریافت شد.

این استان از نظر شاخص شمار بیمه شدگان نسبت به میزان جامعه هدف و همچنین بیمه شدگان جدید زیر ۳۰ سال، رتبه نهم را در بین استان های کشور دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: جامعه هدف بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان زنجان ۹۲ هزار و ۹۴۲ خانوار است که از این میزان ۳۶ هزار و ۴۱۶ خانوار فاقد بیمه هستند و تلاش ها برای تحت پوشش قرار دادن آنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عضویت در بیمه اجتماعی روستاییان اختیاری است، گفت: فعالیت ها و اقدامات متعددی از سوی ۶۰ کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان برای آشنایی و اقناع جامعه هدف برای عضویت در صندوق به صورت مستمر انجام شده و می شود.

، بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵، جمعیت روستایی روستایی استان زنجان بالغ بر ۳۴۶ هزار نفر است که این میزان ۳۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می شود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان