اخبار پورتال استان زنجان

اخبار

ناظر پولی جدید بانک مرکزی در استان زنجان معارفه شد

طی مراسمی و با حضور تعدادی از مدیران بانک مرکزی و مدیران بانک های استان ، ناظر پولی جدید بانک مرکزی در استان زنجان معرفی شد .

ناظر پولی جدید بانک مرکزی در استان زنجان معارفه شد

طی مراسمی و با حضور تعدادی از مدیران بانک مرکزی و مدیران بانک های استان ، ناظر پولی جدید بانک مرکزی در استان زنجان معرفی شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک سپه منطقه زنجان ، در این مراسم که در سالن جلسات مدیریت امور شعب بانک ملی استان زنجان برگزار شد ، پس از خوش آمدگویی مدیر امور شعب بانک ملی استان زنجان ، حسن دادگر ؛ دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، گفت :  همه ما بایستی در راستای اهداف عالیه انقلاب  و نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداشت خون شهدا قدم برداریم و در عمل به وظایف محوله به عنوان یک خدمتگذار ، ثابت قدم و استوار باشیم .

وی با تقدیر و تشکر از فعالیت ها و عملکرد مناسب ناظر پولی سابق بانک مرکزی در استان و تبریک به مناسبت انتصاب ناظر پولی جدید ، گفت : تعامل سازنده  بسیار خوبی بین بخش نظارت پولی بانک مرکزی و شبکه بانکی شکل گرفته است که یقینا با انتخاب فرد متخصص و کاردان در عرصه مدیریت پول و نقدینگی استان ادامه دار خواهد بود .

دادگر ضمن ارائه بخشی از شاخص های کلی عملکرد بانک های عضو کمیسیون و با تاکید بر اهمیت و نقش نظام بانکی در اقتصاد استان ، گفت : ارائه موثر و به موقع عملکرد سیستم بانکی در رسانه های عمومی و در حضور مسئولین ارشد استان ، می تواند همراهی شبکه بانکی را با سیاستهای اقتصادی استان در امر رونق تولید و افزایش اشتغال نشان داده و در تلطیف ذهنیت های موجود در مورد شبکه بانکی کمک شایانی نماید .

شورگشتی ؛ مدیر نشر اسکناس بانک مرکزی نیز در این مراسم ، ضمن تشکر از ارائه عملکرد نظام بانکی استان گفت : یکی از وظایف اصلی سیستم بانکی کشور تامین ابزار های پرداخت مناسب برای مردم در جهت انجام معاملات آسان و رفع دغدغه های موجود می باشد .

وی با اشاره به پیشرفت های به وجود آمده در بانکداری الکترونیک در کشور ، افزود : افزایش قابل توجه در استفاده از روش های پرداخت الکترونیک در کشور ، نیاز به اسکناس را در کشور کاهش داده و تاثیر به سزایی در کمک به مدیریت اسکناس و مسکوک در کشور داشته ولیکن وجه نقد همچنان کارکرد و اهمیت خود را در مبادلات حفظ کرده است .

مدیر نشر اسکناس بانک مرکزی تصریح کرد : با توجه به هزینه های هنگفت فرآیند چاپ  ، انتشار و امحای اسکناس برای کشور ، لزوم مدیریت بهتر و جلوگیری از تحمیل هزینه های غیر ضروری اقتصاد کشور ، بیشتر از قبل ضرورت دارد .

وی افزود : برنامه ریزی برای تامین وجوه نقد مورد نیاز استان با ترکیب و کیفیت مناسب از محل منابع در اختیار بانک ها و اجتناب از تکیه به منابع بانک مرکزی ، تلاش برای گسترش بانکداری الکترونیک در بین مردم و نظارت بر عملکرد بانک ها در حوزه بانکداری الکترونیک از وظایف  عمده ناظران پولی مستقر در مناطق می باشد .

شورگشتی گفت : با هدف افزایش کارایی حوزه نظارت پولی در بانک مرکزی تغییراتی در ساختار این بخش ایجاد شده است که ایجاد نظارت پولی منطقه به جای نظارت پولی استانی از جمله این تغییرات می باشد و بر اساس این تغییرات نظارت پولی استان زنجان تحت پوشش نظارت پولی منطقه شمالغرب کشور با مرکزیت استان آذربایجان شرقی قرار دارد .

شایان ذکر است که در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات عزیز خاوری؛ ناظر پولی سابق استان ، حکم حسین محمدی به عنوان ناظر پولی استان زنجان توسط سرپرست نظارت پولی بانک مرکزی به نمایندگی از رئیس کل بانک مرکزی قرائت و تنفیذ گردید .

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان