اخبار پورتال استان زنجان

نمایش جزئیات مطلب

نهضت سیدالشهدا (ع) نهضت علم است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعيت هلال احمر استان زنجان گفت: نهضت سیدالشهدا (ع) نهضت علم است چرا که قیام این امام همام به منظور رهایی بندگان از جهالت و نادانی بود.

نهضت سیدالشهدا (ع) نهضت علم است

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، حجت الاسلام و المسلمین جواد نصیری در مراسم قرائت زیارت عاشورا افزود: امام حسین(ع) برای رهایی بندگان الهی از جهل و نادانی قیام کردند تا آنها را به سوی نور و مسیرالهی و دانایی هدایت کند.

وی بر اقامه نماز یومیه دراول وقت تاکید کرد و اظهارداشت: در زیارت نامه امام حسین (ع) می خوانیم" اشهد انک قد اقمت الصلاة" بعد جمله" جهاد کردی و کشته شدی" را می گوییم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعيت هلال احمر استان زنجان گفت: قبل از جهاد، اقامه در اول نماز را می گوییم و بر همین اساس باید عزاداری ها از نماز آغاز یا به نماز ختم شود.

حجت الاسلام و المسلمین نصیری به اهمیت قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و ادامه داد: این زیارت تجدید عهد روزانه پیروان حسین بن علی ‏علیهم ‏السلام با مولای خویش همراه با تولی و تبری است.

وی خاطرنشان کرد: زیارت عاشورا خط فکری زائر را در برابر دوستان و دشمنان اسلام و اهل بیت‏(ع) ترسیم می‏کند و اعلام همبستگی با موافقان راه امام حسین‏(ع) و اعلان جنگ و مبارزه با دشمنان حق است تا عشق در وی به جهاد بیرونی منجر شود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان