اخبار پورتال استان زنجان

اخبار

22 درصد زنجانی‌ها کارت هوشمند ملی ندارند

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان گفت: 22 درصد واجدین شرایط زنجانی کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند.

22 درصد زنجانی‌ها کارت هوشمند ملی ندارند

سیدعلی شفیعی اظهار کرد: در حال حاضر 838 هزار و 556 نفر از جمعیت استان واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند.
این مسئول با اشاره به افرادی که کارت هوشمند ملی دریافت کرده‌اند، ادامه داد: 658 هزار و 736 نفر از واجدین شرایط کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده‌اند که جمعیتی 78.56 درصدی را شامل می‌شود.
وی با اشاره به ثبت‌نام نکردن 22 درصدی واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی، افزود: در حال حاضر کارت‌های ملی کاغذی از اعتبار ساقط شده و دیگر این کارت‌ها در هیچ بخشی برای انجام کارهای ادارای دریافت نمی‌شود.
شفیعی در ادامه با تاکید بر این‌که صدور کارت هوشمند ملی برای حذف مراجعات حضوری است، تصریح کرد: تصدیق هویت در فضای الکترونیک، از دیگر مزایای کارت هوشمند ملی به‌شمار می‌رود؛ در واقع کارت هوشمند ملی با حضور فرد و اثر انگشت وی فعال می‌شود و عکس روی کارت برای شناسایی نیست. همچنین کلید ورود به دولت الکترونیک، کارت هوشمند ملی بوده و شماره ملی هر کس نیز منحصر به فرد است.
مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر، کشور در حال گذار از سنتی به الکترونیک است و این مهم، از طریق پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور و کارت هوشمند ملی فراهم می‌شود. دولت الکترونیک نیز زمانی به منصه‌ظهور می‌رسد که افراد، خواهان دریافت خدمات غیرحضوری شناخته شده باشند.
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان