اخبار پورتال استان زنجان

اخبار

​دیدار مسئولان ایجرود با خانواده شهدا

جمعی از مسئولان شهرستان ایجرود با خانواده شهید محمد حسن دخت هاشمی و رسول نظری دیدار کردند.

​دیدار مسئولان ایجرود با خانواده شهدا

به گزارش ایثار واحد زنجان، به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر فرماندار شهرستان ایجرود، امام جمعه و جمعی از مسئولان با حضور در منزل محمد حسن دخت هاشمی و شهید رسول نظری در زرین آباد از شهدای انقلاب این شهرستان، با خانواده این شهیدان گرانقدر دیدار و گفتگو کردند.
مسئولان در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، و تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از خانواده معزز این شهیدان گرانقدر، تقدیر و تشکر کردند.
گفتنی است محمد حسن دخت هاشمی، فرزند آدشیرین، در روستای زرین آباد زنجان، در یک خانواده کم درآمد متولد شد، وی بعد از ازدواج در تهران به شغل نانوائی پرداخت و در این مدت با بینش و آگاهی که در رابطه با ستم ها و جورهای رژيم طاغوتی پهلوی داشت، عکس و نوارهای امام خمینی (ره) را گردآوری کرده و اقوام و بستگانش را از این مسائل مطلع و آگاه می کرد.

این شهید انقلابی که عشق و علاقه خاصی به انقلاب و امام خمینی(ره) داشت در تاریخ 19 بهمن ماه به تهران عزم سفر کرد.،همسرش نتوانست مانع رفتن او شود، زیرا می گفت که آرزویی در دل دارم و باید به این آرزو نایل آیم و با همه خطرات روانه تهران شد. خانواده اش مدت دو هفته هیچگونه خبری از وی بدست نیاوردند و بالاخره بعد از جستجوی فراوان عکس تیر خورده اش را از بهشت زهرا یافتند.
آری شهید محمد حسن دخت هاشمی در اواخر پیروزی انقلاب دین خود را به اسلام و ایران ادا نمود و در مبارزه با گارد رژیم طاغوتی پهلوی در 21 بهمن ماه سال 1357 در میدان امام حسین (ع) شربت شهادت نوشید.
لازم به ذکر است شهید رسول نظری دوم شهریورماه سال 1348 در زرین آباد از توابع شهرستان ایجرود به دنیا آمد، در حد خواندن و نوشتن سواد داشت.
با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت و در 31 تیرماه سال 1367 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و دست به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در زادگاهش به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان