اخبار پورتال استان زنجان

اخبار

​استان زنجان پیشتاز در امر ایثار اجتماعی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان همواره در امر ترویج ایثار اجتماعی پیشتاز است.

​استان زنجان پیشتاز در امر ایثار اجتماعی

به گزارش ایثار واحد زنجان، مراسم گرامیداشت روز شهدا در زنجان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، امام جمعه موقت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع، مدیرکل ثبت و احوال، رئیس شورای شهر و جمعی از مدیران و مسئولان در دفتر امام جمعه برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در این مراسم ضمن تبریک 22 اسفندماه روز گرامیداشت شهدا، اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس عملیات های زیادی در اسفندماه انجام شده و شهدای بسیاری در این ایام جان خود را فدای استقلال و دفاع از کشور کرده اند.
وی اضافه کرد: استان زنجان 3 هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است که بیش از 530 شهید در اسفند ماه جان خود را از دست داده اند.
کاظمی تصریح کرد: خادمین شهدا به رسم سنت حسنه همه ساله ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید را با اهتمام دستگاه های اجرایی استان برنامه های مختلفی را برگزار می کنند ولی امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و به لحاظ حفظ سلامت جامعه، این برنامه ها به صورت متفاوت و مجازی برگزار شده است.
وی در ادامه با اشاره به ترویج ایثار اجتماعی یادآور شد: استان زنجان با تاسی از سیدالشهدا(ع) به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی همواره در خصوص ایثار اجتماعی پیشتاز بوده است و امسال نیز برنامه های گرامیداشت 22 اسفند با شعار ایثار جاریست و راه شهیدان ادامه دارد، دنبال می شود، که امیدواریم خروجی این برنامه ها در راستای برگزاری به نحو احسن کنگره شهدای استان باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: فضای شهر زنجان با توجه به شهادت سردار سلیمانی عطرآگین شد که نشان از ولایت مداری همشهریان است.
وی همچنین از اجرای نهضت دیدار با خانواده های معظم شهدا تقدیر و تشکر کرد و خاطرنشان کرد: در طول سال ۶ هزار دیدار با خانواده های معظم شهدا و جانبازان استان انجام می شود.
در بخش دیگری از این مراسم مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان نیز، با تبریک 22 اسفند روز گرامیداشت شهدا، به اقدامات این نهاد در راستای گرامیداشت روز شهید اشاره کرد.
سرهنگ محمدی با اشاره به اهمیت احیای فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و بازخوانی آرمان‌های شهدا تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار همواره در تلاش است آثار و خاطرات شهدای گرانقدر استان را به چاپ برساند.
وی اضافه کرد: در سالجاری و به مناسبت گرامیداشت روز شهدا دو کتاب به نام های دشت لاله ها و سیب های حبیب اثر نویسندگان حوزه دفاع مقدس زنجانی به چاپ رسیده و رونمایی می شود.
مدیرکل ثبت و احوال استان زنجان نیز از رونمایی شناسنامه شهدا استان خبر داد و گفت: اولین بار طرح رونمایی از شناسنامه شهدا در زنجان اتفاق افتاد که این کار با تاسی از آیه قرآن کریم در خصوص شهدا زنده هستند ، انجام می شود.
لازم به ذکر است در این مراسم از یادمان امام جمعه فقید و شهدای حفاظت شخصیت و شهدای ستاد نماز جمعه، و چند کتاب، نرم افزار و فیلم در حوزه ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی با عنوان مشتری و چند اثر در این زمینه به مناسبت روز گرامیداشت شهدا و با حضور مسئولان رونمایی شد.
همچنین در این مراسم از چند تن از فعالان حوزه ایثار و شهادت استان با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.
انتهای پیام/

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

آرشیو اخبار استان

دسته ها

آرشیو خدمات دستگاه ها

دسته ها

دی ان ان