اطلاعات گردشگری استان زنجان

دسته ها

تفرجگاه شاه بلاغی سلطانیه

شاه بلاغی نام منطقه ای است خوش آب و هوا در نزدکی سلطانیه زنجان است. نام این منطقه از نام چشمه ی شاه بلاغی گرفته شده.چشمه پر آب شاه بلاغی موجب سرسبزی و طراوت این منطقه شده است و با ساختن دریاچه های مصنوعی و آلاچیق هایی  در مسیر آن تفرجگاهی زیبا برای اهالی و مسافران ایجاد شده است.

تفرجگاه شاه بلاغی سلطانیه

شاه بلاغی (چشمه‌ی شاه) نام چشمه‌ای ست در نزدیکی روستای اسدآباد واقع در جنوب غربی سلطانیه که در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم در شهرستان و استان شده است.
این چشمه در ضلع غربی کوه مرتفع دولیخان داغی قرار گرفته است و آب فراوان، زلال و دائمی از آن جاری است که در دهه ی گذشته با احداث دو حوضچه بزرگ و آلاچیق‌ها و بناهای تفریحی و سنگ فرش نمودن اطراف حوضچه‌ها و به طور کلی مجهز کردن آن به اسباب تفریح، این محدوده به یک منطقه توریستی مبدل شده که از ابتدای بهار تا اواسط پاییز هر روزه میزبان میهمانان از سراسر استان و کشور است.
این چشمه که از نظر موقعیت مشرف بر گنبد سلطانیه است، بر کوه‌های نسبتاً بلندی تکیه زده که جذابیت منظره آن را دوچندان نموده است. همچنین در نزدیکی شاه بلاغی سد اسدآباد قرار دارد که در مجاورت کوه قرار گرفته و دارای چشمه ای با آب نستاً زیاد است که مطمئنماً دیدن آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. در ادامه مسیر سلطانیه به شاه بلاغی بازدید از حاشیه رودخانه ی سرسبز آق چای و معبد اژدها را از دست ندهید.

 

کاربر: اپراتور -
زمان:
بازدید: 256

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان